O mne

Volám sa Jitka a značku VývojDětí, z ktorej vznikol eshop JiTuli, som založila v roku 2017. Priviedla ma k nej moja malá dcéra Elen, vďaka ktorej som znovu mohla nahliadnuť do detského sveta a byť jej tak najbližšie, ako to len ide.

Vždy ma fascinovalo, ako funguje ľudské telo ako celok. Prešla som mnohými kurzami od anatómie až po psychomotorický vývoj detí. Dva roky som potom vďaka tomu pôsobila ako lektor psychomotorického vývoja, kedy som spoznala celý rad detí s vývojovými problémami. Príčiny týchto problémov neboli genetického pôvodu, ich rodičia len na samom počiatku života svojich detí jednoducho nemali dostatok správnych informácií.

Prostredníctvom svojej značky sa tak rodičom snažím odovzdávať všetko, čo považujem z hľadiska vývoja detí za dôležité. Myslím si, že v žiadnej výbavičke pre bábätko by nemala chýbať páperová zavinovačka. Prečítajte si prečo

Rozhodnutie, či mať dieťa, je veľmi závažné. Znamená to dovoliť vlastnému srdcu vyskočiť a chodiť okolo.“ Elizabeth StoneO značke

V rámci značky JiTuli vyrábam len to, čo rodičia na zdravý vývoj bábätka naozaj potrebujú. Dbám na to, aby mohli všetky produkty využiť na viacero spôsobov a aby im vydržali dlhú dobu. Nie je potreba toho mať veľa, stačí si len správne vybrať. Napríklad páperovú zavinovačku bábätko následne využije ako mäkkú perinku do postieľky, a nepochybne ju potom vďaka kvalitným materiálom využije aj novo prichádzajúci súrodenec.

Pri výrobe, balení a expedícii myslím na udržateľnosť, etiku a životné prostredie. Keď to ide, používam prevažne papierové krabice aj lepiace pásky. Výroba prebieha kompletne v Českej republike v našej dielni. Od prvej nitky, výber peria a kvalitných materiálov, až po odoslanie objednávky. Máme tak pod kontrolou, z akých materiálov je všetko vyrobené a ako. Absolútne gro je perie a materiály použité na výrobu. Napríklad páperové zavinovačky JiTuli sú vyrábané zo sypkoviny s ošetrením striebroaktív proti rotočom.

Celú značku riadim sama s rodinou. Mám mnoho ďalších plánov, ako na naše produkty z našej výroby, ale aj hci zaradiť na náš eshop mnoho nových produktov od českých malovýrobcov. Takže sa máte na JiTuli na čo tešiť! :-)

Zatúľte svoje deti do produktov od JiTuli Jitka