Perová zavinovačka Klasik je vďaka svojej veľkosti, hmotnosti a množstvu peria dokonale vhodná pre novorodencov. Má štvorcový rozmer 85 x 85 cm a je určená pre deti od 2,5 kg.
 
Klasik je svojou veľkosťou prispôsobený na zavinutie dieťaťa minimálne do 3 mesiacov a nie je príliš veľký pre novorodenca. Hmotnosť peria zodpovedá hmotnosti dieťaťa, takže perie pracuje pod dieťaťom. Je veľmi dôležité, aby sa dieťa do peria zaborilo a aby sa perie pod telom dieťaťa rozprestieralo do strán. Len tak sa v zavinovačke vytvorí správna a symetrická poloha, aby sa dieťa dobre vyvíjalo.
 
Zavinovačka Klasik je vyplnená 100% husím perím v množstve 550 g v pomere 80/20% páperia a peria. Táto kombinácia je ideálna na udržanie stabilnej teploty dieťaťa a naopak, na to, aby nedošlo k jeho prehriatiu. Tento pomer a hmotnosť zabezpečia správnu polohu dieťaťa.
 
Výhodou zavinovačky Klasik je jej štvorcový tvar, takže ju môžete neskôr použiť spolu s perovým vankúšom ako prikrývku a vankúš do postieľky. Môžete ho používať až do veku 3 rokov dieťaťa.
 
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)